Zaproszenie na IV seminarium Siłowni Pamięci

2021-08-23 13:29:00

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem na prośbę Fundacji Stocznia przekazuję poniżej informację i zaproszenie na 2-dniowe seminarium poświęcone treningom funkcji poznawczych dla osób starszych.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowym, nieodpłatnym seminarium Siłowni Pamięci na temat treningu funkcji poznawczych dla osób starszych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20–21 września 2021 r. w Warszawie.

To już czwarte seminarium, które mamy przyjemność organizować, i kolejna okazja do wymiany doświadczeń i inspiracji między uczestnikami i uczestniczkami reprezentującymi różne instytucje kierujące swoją ofertę do osób starszych.

W programie seminarium szereg wystąpień specjalistek zajmujących się tematyką treningu umysłu oraz praca warsztatowa w podgrupach.

Seminarium odbędzie się stacjonarnie, ale częściowo będzie transmitowane on-line.

PROGRAM

W programie seminarium m.in.:

·        wykład na temat tego, co zmienia się w życiu poznawczym wraz z wiekiem,
·        wykład i warsztaty dotyczące metody Montessori Senior,
·        „Ćwicząc ciało, ćwiczysz mózg”, czyli trening umysłu poprzez ruch,
·        „Proste i pomocne” – warsztaty i prezentacja zestawu narzędzi do samodzielnego przygotowania do terapii osób z zaburzeniami funkcji poznawczych,
·        wykład na temat praktycznych metod codziennej aktywizacji seniorów cierpiących na choroby otępienne,
·        praca warsztatowa z wykorzystaniem publikacji Siłowni Pamięci pt. „Treningi umysłu w parze senior-opiekun”.

Więcej szczegółów na www.silowniapamieci.pl/seminarium.

DO KOGO KIERUJEMY ZAPROSZENIE?

Seminarium w formie stacjonarnej kierujemy w szczególności do osób pracujących z seniorami – terapeutów zajęciowych, psychologów pracujących w publicznych ośrodkach stałego lub dziennego pobytu i innych miejscach dedykowanych seniorom.

Do oglądania transmisji on-line z części seminarium zapraszamy wszystkich, którzy pracują zawodowo z osobami starszymi lub prywatnie wspierają bliskich seniorów. 

ZASADY UCZESTNICTWA

Liczba miejsc na seminarium stacjonarnym jest ograniczona. Wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje uczestnictwa w seminarium stacjonarnym. Osoby, które zakwalifikują się do udziału w seminarium stacjonarnym, zostaną o tym poinformowane mejlowo.

Transmisja on-line będzie dostępna dla wszystkich zapisanych osób – szczegóły prześlemy mejlem. Uczestnicy wydarzenia stacjonarnego otrzymają stosowny certyfikat potwierdzający udział w seminarium.

UWAGA! Udział w seminarium jest bezpłatny, nie zapewniamy jednak noclegu ani zwrotu kosztów dojazdu.

ZAPISY

Zapisy na seminarium odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego i dotyczą obu form udziału w seminarium – stacjonarnej i on-line. Na zgłoszenia czekamy do 7 września 2021 roku. Potwierdzenia uczestnictwa prześlemy do 14 września.

Liczba miejsc na seminarium stacjonarnym jest ograniczona – przesłanie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje uczestnictwa. Osoby, które zakwalifikują się do udziału, zostaną o tym poinformowane mejlowo. Uczestnicy wydarzenia stacjonarnego otrzymają stosowny certyfikat potwierdzający udział w seminarium.

Transmisja on-line będzie dostępna dla wszystkich zapisanych osób – szczegóły zostaną przesłane drogą mejlową.

TERMIN I LOKALIZACJA

Termin: 20–21 września 2021 roku.

Lokalizacja: Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, III piętro, ul. Bracka 25, Warszawa.

KONTAKT

W przypadku pytań związanych z seminarium prosimy kontaktować się mejlowo (abluj@stocznia.org.pl, mtafil-dalach@stocznia.org.pl) lub telefonicznie (22 378 38 94).

Więcej informacji o Siłowni Pamięci znajduje się na stronie www.silowniapamieci.pl.

WESPRZYJ NAS

Pracujemy nad tym, aby troska o zdrowie, w tym funkcje poznawcze w wieku senioralnym, stały się w Polsce standardem – aby narzędzia i materiały do treningu umysłu były łatwo dostępne i wysokiej jakości. Wesprzyj nasze działania i wpłać darowiznę! Informacje o sposobie wpłat darowizn znajdują się na stronie www.silowniapamieci.pl/wspieraj.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Stocznia

Seminarium jest dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030, ze środków Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020” utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz ze środków Sigrid Rausing Trust.

 

 

Fundacja Stocznia

Plac Zamkowy 10

00-277 Warszawa

www.stocznia.org.pl

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ