XXII edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla tegorocznych maturzystów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem informuje, iż 3 kwietnia 2023 r.  została ogłoszona XXII edycja Programu Stypendiów Pomostowych, które są przyznawane na I rok studiów.

Program od dwudziestu jeden lat wspiera młodych ludzi ze wsi i małych miast w dążeniu do zdobycia wyższego wykształcenia. Stypendia otrzymało dotąd  prawie 18.400 absolwentów szkół średnich rozpoczynających studia, w tym ponad 200 wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

XXII edycja programu skierowana jest dla tegorocznych maturzystów, pochodzących ze wsi i małych miast (do 20 tys. mieszkańców), którzy uzyskają co najmniej 100 punktów z egzaminów pisemnych na maturze 2023, dostaną się na I rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w polskich publicznych uczelniach akademickich i spełnią pozostałe warunki określone w regulaminie. W tym roku na zdolnych, niezamożnych maturzystów z małych miejscowości czeka ok. 400 stypendiów pomostowych na I rok studiów w wysokości 7000 zł rocznie.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać on-line.

Formularze będą aktywne od 7 lipca do 18 sierpnia 2023 r.

 

INFORMACJA O PROGRAMIE

Szczegółowe informacje, w tym regulamin XXII edycji i jej haromonogram dostępne są na stronie internetowej: www.stypendia-pomostowe.pl

Informacje o programie można znaleźć również na profilu na Facebook’u
https://www.facebook.com/programstypendiowpomostowych/posts/pfbid0vDxethsMZH7YeXgSz4dnegdG7z8gTkmFhyd25npMDTt92SuD6d9NzU1zBF8kE2fPl

oraz na stronie internetowej: https://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/

 

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ