Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa i Zasady Zdrowego Żywienia. Szkolenie dla rodzin zastępczych z powiatu wysokomazowieckiego

2019-07-03 13:03:05

2 lipca w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych z terenu powiatu wysokomazowieckiego pt. „Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa”, które poprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, a także "Zasady prawidłowego żywienia", poprowadzone przez przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem. Szkolenie zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem.

Inspektor Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich  Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem omówiła zagadnienia dotyczące wakacyjnych zagrożeń z jakimi mogą zetknąć się dzieci i ich opiekunowie. Mundurowi przekazali informacje na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom, wskazując na niebezpieczeństwa czekające na małoletnich zarówno w rzeczywistości realnej jak i wirtualnej. Policjanci edukowali również z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zaś wśród dorosłych promowana była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (aplikacja służąca aktywnemu działania społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego), a także mobilna aplikacja „Moja Komenda”.

W drugiej częście spotkania przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem, pani Barbara Broniszewska omówiła zasady zdrowego żywienia, oraz składniki prawidłowej diety.

Dyrektor PCPR, pani Iwona Kalinowska wręczyła prowadzącym szkolenie oficjalne podziękowanie w imieniu swoim, pracowników PCPR oraz zgromadzonych podczas spotkania rodzin zastępczych z terenu powiatu wysokomazowieckiego.

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ