Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2020

2020-02-24 08:49:06

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem przekazuje informacje, że w dniach 21 – 28 lutego 2020 roku obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni będą mogli bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Uczestniczyć będą w niej także asystenci sędziów z Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Pomocą świadczoną na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem będą m.in. bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w trakcie obchodów w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych. Porad będą udzielać m.in. prokuratorzy, asystenci sędziego, referendarze, psycholodzy oraz kuratorzy sądowi, a także adwokaci oraz radcowie prawni. 

Szczegółowe informacje o dyżurach asystentów sędziego można znaleźć na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem: https://lomza.so.gov.pl/index.php?wiad=1985

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem przyłączając się do kampanii pn. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem informuje, iż do dyspozycji osób pokrzywdzonych będzie wsparcie psychologa, nieodpłatna pomoc prawna oraz pomoc pracowników socjalnych. Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie w zakładce Porady specjalistyczne, pod nr tel. 86 306 72 08 lub 502 153 040 oraz w siedzibie Centrum.

Osoby zainteresowane, zachęcamy również do uzyskania dalszego wsparcia, od podmiotów, które w 2020 roku świadczą pomoc materialną i niematerialną z Funduszu Sprawiedliwości w ramach  Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Wysokiem Mazowieckiem pod nr tel. 518 595 676.

Lista organizacji www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ