Szkolenie rodzin zastępczych pt. "Bezpiecznie w powiecie wysokomazowieckim"

2021-03-05 11:29:00

W dniu 04 marca 2021 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowało szkolenie online pt. „Bezpiecznie w powiecie wysokomazowieckim” skierowane do rodzin zastępczych. Szkolenie przeprowadziły funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Głównym tematem szkolenia było bezpieczeństwo w Internecie. Policjantki ostrzegały przed oszustami internetowymi, udostępnianiem danych w sieci oraz przestrzegały przed sytuacjami dotyczącymi nękania za pośrednictwem Internetu. Prowadzące szkolenie przekazały zasady jakimi należy kierować się podczas zakupów internetowych, aby nie paść ofiarą oszustwa. Udzieliły również wskazówek, co należy zrobić w przypadku, gdy do takiego oszustwa dojdzie. Ponadto przestrzegały one również przed innymi formami oszustw - przypadkach, w których oszuści podają się za przedstawicieli banków lub innych instytucji celem wyłudzenia od nas danych osobowych i pieniędzy.

Na zakończenie przypomniane zostały prawidłowe zachowania osób pieszych oraz warunki bezpieczeństwa drogowego. Zachęcano do zachowania ostrożności i uwagi w ruchu drogowym oraz noszenia odblasków.

Spotkanie online było również okazją do poruszenia bieżących spraw związanych z działalnością Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem za przeprowadzenie szkolenia oraz rodzinom zastępczym za wzięcie udziału w spotkaniu.

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ