Szkolenie dla rodzin zastępczych pt.: "Rodzina z nastolatkiem - jak zrozumieć i wspierać dojrzewające dziecko? (Specyfika okresu dojrzewania)

W dniu 19 kwietnia 2023 roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych z powiatu wysokomazowieckiego, pt. „ Rodzina z nastolatkiem – jak zrozumieć i wspierać dojrzewające dziecko? (Specyfika okresu dojrzewania), które zostało zorganizowane w ramach projektu „Zrozumieć dziecko – lokalnie” we współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem z Fundacją Ernst & Young. 

Szkolenie przeprowadziła pani Katarzyna Romanowska – Gręda - trener fundacji EY z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Prowadząca omówiła poszczególne etapy adolescencji,  opowiedziała o budowaniu własnej tożsamości przez nastolatków, towarzyszących im emocjach, a także poruszyła temat mogących pojawić się zaburzeń i uzależnień w tym okresie. Trener zwróciła szczególną uwagę na specyfikę pracy z dziećmi przebywającymi w rodzinach zastępczych. Opiekunowie zastępczy otrzymali praktyczne wskazówki w jaki sposób rozmawiać z podopiecznymi, a także mogli omówić z trenerem nurtujące ich problemy. 

W szkoleniu wzięło udział 15 rodziców zastępczych, którzy otrzymali zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i aktywny udział w spotkaniu.

 

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ