Szkolenie dla rodzin zastępczych pt.: „Relacja i współpraca, a granice i konsekwencje – jak to połączyć w pracy rodzica/opiekuna zastępczego?”

W dniu 19 kwietnia 2024 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego  w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych z powiatu wysokomazowieckiego, pt.: „Relacja i współpraca, a granice i konsekwencje – jak to połączyć w pracy rodzica/opiekuna zastępczego?”, które zostało zorganizowane w ramach projektu „Zrozumieć dziecko – lokalnie 2023” we współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem z Fundacją Ernst & Young. 

Szkolenie przeprowadziła pani Paulina Sadowska - trener fundacji EY z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Spotkanie zostało podzielone na dwie części: formę wykładową oraz warsztatową (praca rodzin zastępczych w grupach). Prowadząca opowiedziała o tym, czym jest relacja i współpraca, a także w jaki sposób należy prawidłowo łączyć oba te elementy w codziennym życiu z podopiecznymi. Pani Paulina omówiła szczegółowo rodzaje obaw mogących pojawiać się u małoletnich w procesie komunikacji z rodzicem zastępczym. Trenerka skupiła swoją uwagę na emocjach, myślach, uczuciach  i zachowaniach. W trakcie spotkania poruszona została problematyka granic, zasad  i konsekwencji. Opiekunowie zastępczy otrzymali praktyczne wskazówki w jaki sposób prowadzić dialog z wychowankami i stawiać granice, a także mogli omówić z trenerem nurtujące ich problemy. 

W szkoleniu wzięło udział 18 rodziców zastępczych, którzy otrzymali zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i aktywny udział w spotkaniu.

 

 

 

 

 

 

 

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ