Szkolenie dla rodzin zastępczych oraz wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej pt. „Bezpieczeństwo w okresie zimowym 2019”

2019-01-31 11:55:00

        W dniu 30.01.2019 roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych oraz wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej pt. „Bezpieczeństwo w okresie zimowym 2019”. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem – Pani Iwona Kalinowska.

        Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. W spotkaniu udział wzięły dzieci z rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu wraz z opiekunami. Podczas spotkania funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji opowiedzieli o zagrożeniach, jakie czyhać mogą zarówno na dzieci jak i dorosłych w okresie ferii, podczas zabaw na śniegu oraz uprawiania zimowych sportów. Zwrócili także uwagę opiekunów na niebezpieczeństwa, czekające w Internecie, takie jak próby oszustw, wyłudzeń, kontakt dzieci z nieznajomymi czy też nękanie na forach internetowych lub portalach społecznościowych.

        Obecne na spotkaniu dzieci wzięły udział w przygotowanym przez policjantów pokazie i przy pomocy odpowiednich rekwizytów miały okazję wcielić się w kierowców, policjantów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypomnieli zasady przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drogach oraz konieczności noszenia odblaskowych elementów po zmroku. Dzieci otrzymały od policjantów własne odblaskowe opaski na nadgarstki oraz wzięły udział w zabawie w kalambury, która pomogła utrwalić przyswojoną podczas szkolenia wiedzę.

        Po zakończeniu części szkoleniowej, rozpoczęło się spotkanie grupy wsparcia, które poprowadzili pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkanie stworzyło możliwość wzajemnej integracji rodzin zastępczych oraz dzieci w nich przebywających.

        Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem za przyjęcie naszego zaproszenia i przeprowadzenie szkolenia, a wszystkim zebranym za aktywny udział w spotkaniu.

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ