Relacja ze Święta Dziecka i Rodziny 2022

29 czerwca w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Mścichowianka” odbyło się Święto Dziecka i Rodziny dla wszystkich rodzin zastępczych z powiatu wysokomazowieckiego. Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem, które do współpracy zaprosiło również Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego przywitania przybyłych gości przez Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem Panią Iwonę Kalinowską, a przede wszystkim rodzin zastępczych z wychowankami. Dyrektor PCPR złożyła rodzinom zastępczym podziękowania oraz życzenia dalszej wytrwałości i spełniania się w pełnieniu tak ważnej funkcji, a także życzyła dzieciom udanych wakacji.

O dobrą zabawę dzieci i młodzieży zadbał animator z firmy Bajkoland Mobilny, który zaprezentował pokaz magicznych sztuczek, czy też baniek mydlanych. Uczestnikom imprezy został zaprezentowany również pokaz tresury psa policyjnego. Mogli oni również odwiedzić stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, obejrzeć od środka policyjny radiowóz i motocykl. Ponadto dzieci mogły korzystać również z innych atrakcji znajdujących się na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „Mścichowianka” takich jak zjazd na tyrolce, czy plac zabaw z piłkami, trampolina, sprzęt sportowy oraz boisko sportowe. Na wszystkich przybyłych gości czekał poczęstunek, a także mnóstwo słodkości.

Święto Dziecka i Rodziny po raz kolejny było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między rodzicami zastępczymi i wyrażenia opiekunom wdzięczności za ich całoroczną pracę. Stanowiło ono również możliwość integracji dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

Spotkanie było też szansą do przekazania informacji dotyczących przemocy w rodzinie, jak również do upowszechnienia ulotek na temat Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Wysokiem Mazowieckiem.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem.

Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że na długo pozostaną z nimi miłe wspomnienia z tego spotkania.

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ