Relacja ze Święta Dziecka i Rodziny 2021

2021-07-05 08:30:28

1 lipca w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Mścichowianka” odbyło się Święto Dziecka i Rodziny dla wszystkich rodzin zastępczych z powiatu wysokomazowieckiego. Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem, a patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem Iwona Kalinowska serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości, w tym funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, pracowników PCPR oraz przede wszystkim uczestników imprezy – rodziców zastępczych z powiatu wysokomazowieckiego oraz wychowanków pieczy zastępczej.

W imieniu własnym i wszystkich pracowników PCPR chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia dzieciom i młodzieży, udanych, przede wszystkim bezpiecznych wakacji, niezapomnianych wrażeń, dużo odpoczynku, uśmiechu i radości. Rodzicom zastępczym chciałam serdecznie podziękować za sumienną i rzetelną pracę. Bycie rodzicem zastępczym to bardzo ważna i bardzo trudna misja. Dziękujemy za wasze wielkie serca, za to że jesteście, za to że my i wychowankowie zawsze możemy liczyć na waszą pomoc. Dla nas to ogromna radość patrzeć, jak wspaniale dzieci są przez was zaopiekowane. Życzymy wam dużo zdrowia, przede wszystkim cierpliwości, wytrwałości i satysfakcji z sukcesów.

Następnie głos zabrała funkcjonariuszka Policji Anna Zaremba, która wyróżniła Piotra Stypułkowskiego, wychowanka pieczy zastępczej za zajęcie I miejsca w województwie podlaskim w konkursie pt. „Bieg po bezpieczne wakacje”, na dystansie 800 metrów w kategorii wiekowej 13-15 lat, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku oraz Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

O dobrą zabawę dzieci i młodzieży zadbały animatorki z firmy Bajkoland Mobilny. Uczestnicy imprezy mogli również odwiedzić stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, obejrzeć od środka policyjny radiowóz i motocykl.

Spotkanie było też okazją do przekazania informacji dotyczącej przemocy w rodzinie, jak również do upowszechnienia ulotek na temat Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Wysokiem Mazowieckiem.

Święto Dziecka i Rodziny było jednym z pierwszych od wielu miesięcy plenerowych wydarzeń dla rodzin zastępczych z powiatu wysokomazowieckiego. Z uwagi na trwającą pandemię odbyć się nie mogły wspólne szkolenia, czy też tradycyjne spotkanie opłatkowe. Po 2 letniej przerwie rodziny zastępcze ponownie miały okazję spotkać się na wspólnym pikniku, który był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między rodzicami zastępczymi oraz integracji dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem.

Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że wspomnienia z tego spotkania na długo pozostaną w pamięci.

 

 

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ