Edukacja prawna - darmowe materiały edukacyjne

2021-11-30 12:40:00

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat Wysokomazowiecki, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzi również EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Stowarzyszenie.

Materiały:

1.     E-PORADNIKI PRAWNE:z zakresu najważniejszych zagadnień, z którymi spotykają się wykonawcy udzielający świadczeń w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji, tj.: prawo spadkowe, prawo pracownicze, prawo rodzinne i zadłużenia) ;

 2.     WIDEOPORADNIK: to kilkuminutowy, profesjonalny filmik, podczas którego prawnik, specjalista omawia temat "ZUS dla początkujących przedsiębiorców". Wideoporadnik zawiera mini wykład i kazus;

można pobrać bezpośrednio z dedykowanej dla projektu podstrony internetowej (TUTAJ).

Ponadto na dedykowanej podstronie projektowej znajdą Państwo pozostałe materiały wyprodukowane w ramach edukacji prawnej, tj: plakat, e-plansze dot. systemu NPP, NPO i M, animacyjne filmiki edukacyjne (z zakresu mediacji, cyberprzemocy i praw konsumenckich), edukacyjno-promocyjny spot wideo promujący dostęp do nieodpłatnych świadczeń, e - poradniki.

 

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia, nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnych mediacji znajdują się w zakładce  PORADY SPECJALISTYCZNE oraz na stronie internetowej powiatu Wysokomazowieckiego.

Działania Stowarzyszenia Sursum Corda można śledzić na profilu na Facebooku, gdzie publikowane są m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ