Dni Białej Wstążki 25 listopada - 10 grudnia 2019 r.

2019-11-26 15:25:00

25 listopada został uznany przez ONZ w roku 1999 za "Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet". Tego dnia rozpoczynają się obchody 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet.

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet" zwana także kampanią „Białej Wstążki” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Kampania zakończy się 10 grudnia. Jest to bowiem Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, a przemoc wobec kobiet jest jednym z najokrutniejszych i najpowszechniejszych przejawów łamania tych praw.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem przyłączając się do kampanii "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet" informuje, iż do dyspozycji kobiet pokrzywdzonych jest wsparcie psychologa, nieodpłatna pomoc prawna oraz pomoc pracowników socjalnych. Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie w zakładce Porady specjalistyczne, pod nr tel. 86 306 72 08 lub  502 153 040 oraz w siedzibie Centrum.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem informuje również, iż w budynku tut. Centrum funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach działalności punktu zapraszamy osoby pokrzywdzone przestępstwem i członków ich rodzin a także świadków i osób im najbliższych do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, rzeczowej i wolontarystycznej.

        Zapewniamy pokrzywdzonemu bezpłatność w uzyskaniu wsparcia oraz dyskrecję w zakresie świadczonej pomocy psychologicznej, prawnej i finansowej.

LOKALNY PUNKT POMOCY

POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
18-200 Wysokie Mazowieckie, ul. Mickiewicza 1
kom. 518 595 676
e-mail: pokrzywdzeni.wysokie@pryzmat.org.pl

 

Ponadto pomoc można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu:

 

112- ogólny numer alarmowy

 

801 120 002- NIEBIESKA LINIA

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ