Dni Białej Wstążki 25 listopada - 10 grudnia 2018 r.

2018-11-27 11:47:00

        25 listopada został uznany przez ONZ w roku 1999 za "Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet". Tego dnia rozpoczynają się obchody 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet.

        Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet" zwana także kampanią „Białej Wstążki” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Kampania zakończy się 10 grudnia. Jest to bowiem Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, a przemoc wobec kobiet jest jednym z najokrutniejszych i najpowszechniejszych przejawów łamania tych praw.

        Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem przyłączając się do kampanii "16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet" informuje, iż do dyspozycji kobiet pokrzywdzonych jest wsparcie psychologa, nieodpłatna pomoc prawna oraz pomoc pracowników socjalnych. Szczegółowe informacje dostępnę są na naszej stronie w zakładce Porady specjalistyczne, pod nr tel. 502 153 040 oraz w siedzibie Centrum.

 

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ