BEZPIECZNE FERIE DZIECI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH

2018-02-02 10:47:00

     W dniu 31.01.2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych oraz wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej pt. „Bezpieczne ferie 2018”. Prelekcję przedstawiła Pani Bożena Bucińska – inspektor Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, która omówiła zagrożenia, z jakimi dzieci mogą spotkać się podczas ferii zimowych, zarówno w czasie zabawy na świeżym powietrzu, jak również w domu, czy w trakcie niewłaściwego korzystania z Internetu. W drugiej części spotkania, przy udziale przedstawicieli policji: Pani Alicji Buczkowskiej – aspiranta sztabowego KPP w Wysokiem Mazowieckiem oraz Pana Marcina Idźkowskiego – dzielnicowego KPP w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się zajęcia warsztatowe. Dzieci malowały obrazki oraz rozwiązywały quizy i krzyżówki związane z bezpieczeństwem w czasie zimowego wypoczynku. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobne upominki nawiązujące do tematyki szkolenia.

     Po zakończeniu części szkoleniowej, rozpoczęło się spotkanie grupy wsparcia, które poprowadzili pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkanie stworzyło możliwość wzajemnej integracji rodzin zastępczych oraz dzieci w nich przebywających, a także było okazją do zaprezentowania rodzinom filmu promującego rodzicielstwo zastępcze. 

     Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem za możliwość przeprowadzenia szkolenia a wszystkim zebranym za aktywny udział w spotkaniu.

 

 

 

 

 

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ